PODNIKOVÝ DECHOVÝ ORCHESTR

ŠKODA AUTO MLADÁ BOLESLAV

Zveme Vás na festival “Koletova Rtyně”

Festival dechových hudeb “Koletova Rtyně” je jednou z nejtradičnějších událostí ve světě dechové hudby. V městečku “Rtyně v Podkrkonoší” a v širokém okolí je tato událost už desítky let vnímána jako neobvyklá příležitost k poslechu kvalitních dechových orchestrů z různých koutů republiky. Mezi zúčastněnými hudebníky je pak akce oblíbena díky možnosti k vzájemnému osobnímu poznání i k načerpání hudební inspirace.

Festival se pořádá již od roku 1962 a přečkal většinu společenských změn a událostí. Dlouhověkost a stabilní kvalita je především zásluhou místního dechového orchestru Koletova hornická hudba, Klubu přátel Koletovy hornické hudby a v neposlední řadě se festivalu daří i díky podpoře ze strany města.

Účastníky jsou amatérské orchestry, mládežnické orchestry, ale festival v minulosti ani dnes nebyl a není bez účasti známých orchestrů, skladatelů či kapelníků. Např. Jindřich Praveček, Václav Hybš, Jaroslav Zeman, Evžen Zámečník, Viliam Béréš a další. Posledních několik ročníků zpestřilo i vystoupení Petry Janů, Marty Kubišové či trumpetisty Miroslava Kejmara.

Na 53. ročníku nebude chybět ani náš orchestr. Zúčastníme se pietních aktů u památníku Karla a Čeňka Koletových a vystoupíme v “Přírodním areálu na Rychtě” s hudebním programem o délce zhruba 25 minut. Přijeďte 28. května 2017 do malebného podkrkonošského městečka Rtyně, kde si náš můžete poslechnout v bloku od 14:00 do 16:00 hodin a pak při společném vystoupení s ostatními orchestry od 16:30 až 17:30 hodin. Bude to velké, těšíme se na Vás!

Share This:

You must be logged in to post a comment.

Top